Beymen İnşaat ve Yapı Malzemeleri

Aygips & Aypan Yetkili Bayii

AYPAN Kırmızı yangına dayanım talep edilen mahallerde asma tavan, giydirme duvar ve bölme duvar imalatlarında kullanılan alçı levhadır. AYPAN Kırmızı'nın çekirdek veya kor tabir edilen iç kısmı yangına dayanımının artması amacı ile bu işe özel üretilmiş katkı ve elyaflar ile takviye edilmiştir. Ayrıca levhaya sertlik, dayanım, hafiflik ve işlenebilirlik sağlayan, yüksek saflıkta doğal alçı taşından ve levhaya esneklik ve hafiflik sağlayan kağıt hamuru katkısından oluşur.

Bu hafiflik ve esneklik ile yangın dayanımı özellikleri, uygulamanın yapıldığı binaların hem yangın korumasını güçlendirmekte hem de ince yapı malzemelerinden kaynaklanan yüklerinde büyük düşüşlere sebebiyet vermektedir. Bu düşüşün genel mantığı ise daha hafif çözülmüş bir statik ile daha düşük maliyetli ve güvenli bina anlamına gelmektedir. AYPAN Kırmızı uygulaması, hafiflik ve esnekliğinden kaynaklanan hız ve uygulama kolaylığı, bu da işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. İnşaat uygulama maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. AYPAN Kırmızı ile yapılan tüm uygulamalar hafif, esnek ve sağlam olduğundan ayrıca bina taşıyıcılarına esnek bağlantı detayları ile bağlandığından yangına karşı olduğu kadar, depreme karşı güvenliği de arttırmaktadır.

AYPAN Kırmızı'nın her iki yüzü, levhaya büyük esneklik ve yüksek dayanım sağlayan, bu iş için özel üretilmiş karton ile kaplıdır.

Performans
AYPAN Kırmızı rakiplerine oranla daha iyi yangın dayanımına sahiptir.* AYPAN Kırmızı alçı levhanın içeriğindeki kağıt hamuru nedeniyle artan izolasyon özellikleri sayesinde hem ısı, hem ses izolasyonu maliyetleri azalır, çok daha dar kesitli bölme ve giydirme duvar yapılabilir. AYPAN Kırmızı yalıtım malzemeleri ile kombine edildiğinde rakiplerine oranla benzersiz izolasyon özellikleri sergiler. AYPAN Kırmızı konstrüktif yüzey uygulamalarında alt malzemeyi tüm dış etkenlere, özellikle yangına karşı zırhlama özelliği sağlar. *Yangın dayanım zaman hesaplamaları yapı sisteminin tamamını içerecek biçimde ölçülür, alçı plaka tek başına yangın dayanımı sağlayamaz?

Özellikler
AYPAN Kırmızı özel yüzey kartonu ve kor tabakasında bulunan kağıt hamuru katkısından kaynaklanan arttırılmış dayanıklılığa, esnekliğe ve kırılma direncine sahiptir. AYPAN Kırmızı'nın uygulaması çok kolaydır. Uygulama hızını çok artırdığından yapı kısa sürede tamamlanacaktır. AYPAN Kırmızı alçı levha metal iskelet boşluklarının tasarımında bırakılan rezervasyon boşlukları sayesinde elektrik ve mekanik tesisat uygulamaları kolaylaşır, malzeme deformasyonları ve fire oluşmaz.

PDF Dökümanlarını Görmek İçin Buraya Tıklayınız

Fiyat Listelerini Görmek İçin Buraya Tıklayınız