Beymen İnşaat ve Yapı Malzemeleri

Aygips & Aypan Yetkili Bayii

AYPAN Yeşil, su ve nem dayanımı talep edilen mahallerde asma tavan, giydirme duvar ve bölme duvar imalatlarında kullanılan alçı levhadır. AYPAN Yeşil'in çekirdeği su ve neme dayanımının artması amacı ile bu işe özel üretilmiş su itici katkı ve elyaflar ile takviye edilmiştir. AYPAN Yeşil'e ilave edilen su itici katkılar ile su ve nem mukavemeti artmış, kağıt hamuru da hafiflik ve esneklik anlamında çok büyük faydalar sağlamıştır. AYPAN Yeşil'de bulunan bu hafiflik ve esneklik ile su ve nem dayanımı özellikleri, hem uygulamanın yapıldığı binaların su ve neme karşı direncini arttırarak izolasyon maliyetlerini azaltmakta, hem de ince yapı malzemele- rinden kaynaklanan yüklerde büyük düşüşlere sebebiyet vermektedir. Bu düşüşün genel mantığı ise daha hafif çözülmüş bir statik ile daha düşük maliyetli ve güvenli bina anlamına gelmektedir. AYPAN Yeşil uygulaması, hafiflik ve esnekliğinden kaynaklanan hız ve uygulama kolaylığı, bu da işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. İnşaat uygulama maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. AYPAN Yeşil ile yapılan tüm uygulamalar hafif, esnek ve sağlam olduğundan ayrıca bina taşıyıcılarına esnek bağlantı detayları ile bağlandığından su ve neme karşı olduğu kadar, depreme karşı güvenliği de arttırmaktadır. AYPAN Yeşil, her iki yüzü levhaya büyük esneklik ve yüksek dayanım sağlayan, bu iş için özel üretilmiş karton ile kaplıdır.
            
Performans
            AYPAN Yeşil rakiplerine oranla daha iyi su ve nem dayanımına sahiptir. AYPAN Yeşil alçı levhanın içeriğindeki kağıt hamuru nedeniyle artan izolasyon özellikleri sayesinde hem ısı, hem ses izolasyonu maliyetleri azalır. AYPAN Yeşil ile çok daha dar kesitli bölme ve giydirme duvar yapılabilir. AYPAN Yeşil yalıtım malzemeleri ile kombine edildiğinde rakiplerine oranla benzersiz izolasyon özellikleri sergiler. AYPAN Yeşil konstrüktif yüzey uygulamalarında alt malzemeyi tüm dış etkenlere, özellikle yangına karşı zırhlama özelliği sağlar.
            
Özellikler
AYPAN Yeşil özel yüzey kartonu ve kor tabakasında bulunan kağıt hamuru katkısından kaynaklanan arttırılmış dayanıklılığa, esnekliğe ve kırılma direncine sahiptir. AYPAN Yeşil'in uygulaması çok kolaydır. Uygulama hızını çok artırdığından yapı kısa sürede tamamlanacaktır. AYPAN Yeşil alçı levha metal iskelet boşluklarının tasarımında bırakılan rezervasyon boşlukları sayesinde elektrik ve mekanik tesisat uygulamaları kolaylaşır, malzeme deformasyonları ve fire oluşmaz.

PDF Dökümanlarını Görmek İçin Buraya Tıklayınız

Fiyat Listelerini Görmek İçin Buraya Tıklayınız